فهرست
قسمت 22 - حفظ مقدمه تعمق در مفاهیم

قسمت 22 - حفظ مقدمه تعمق در مفاهیم

  • 13 دقیقه مدت
  • 115 دریافت شده
در این برنامه آقای شهریار پرهیزگار به توضیحاتی درمورد حفظ مقدمه تعمق در مفاهیم قرآن کریم می پردازند .
انس با قرآن کریم راهکار حل بسیاری از معظلات جامعه دینی و اسلامی است؛ ولیکن متاسفانه در جامعه کنونی آنگونه که باید و شاید نسبت به قرآن و فرهنگ قرآنی توجه نمی‌شود و بسیاری از مشکلات و معظلات کنونی جامعه نتیجه کم توجهی به آموزه‌های کلام وحی و انس با قرآن کریم است.

در جامعه امروزی با توجه به گسترش روزافزون هجمه‌های فرهنگی هرچه انسان انس بیشتری با کلام نورانی وحی داشته و فرامین آن را سرلوحه حرکت خود قرار دهد راه کمال و تقرب به ذات الهی را سریعتر طی خواهد کرد.

خوشبختانه با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، جهش و تحول بزرگی نسبت به قرآن و فرهنگ قرآنی صورت گرفت و تا امروز نیز این تحول در جامعه وجود داشته و اقدامات درخور توجهی نیز نسبت به فرهنگ قرآنی و انس با کلام وحی از سوی همه مسئولان و متولیان امر صورت گرفته؛ اما باید گفت که این اقدامات کافی نیست و لازم است تا گام‌های جدی‌تری در این زمینه برداشته شود.

درواقع بازگشت به قرآن به معنای افزایش انس با قرآن در بین همه اقشار مختلف جامعه بویژه نسل جوان و نوجوان است و مربیان قرآنی و متولیان این عرصه در این زمینه نقش و رسالت خطیری برعهده دارند.

حفظ قرآن کریم مقدمه تدبر و تعمق در آموزه‌های کلام وحی و بستری در جهت گسترش و ترویج فرهنگ و فعالیت‌های قرآنی در جامعه است که مربیان قرآن باید خود را نسبت به آن تجهیز کنند.

مربیان قرآن مروجان و مبلغان مفاهیم و مبانی قرآن کریم درجامعه هستند و ضرورت دارد که در کنار حفظ نسبت به مفاهیم و مبانی قرآنی تسلط کافی داشته باشند.

حافظان و مربیان قرآنی دارای دو حقوق مادی و معنوی در جامعه هستند که در این میان حق معنوی نسبت به حق مادی ارجحیت دارد و مسئولان باید نسبت به رعایت این حقوق و اکرام مربیان و حافظان قرآنی اهتمام و توجه لازم را داشته باشند. متاًسفانه امروزه نسبت به مربیان و اساتید قرآنی بی‌مهری و بی‌توجهی صورت گرفته و آنگونه که باید شأن و منزلت مربیان و اساتید قرآنی در جامعه حفظ نمی‌شود؛ لذا جایگاه مربی قرآنی در جامعه باید تعریف شده و حد آن شناخته شده باشد.

قطعات صوتی

  • عنوان
    زمان
  • 13:02

مشخصات

سایر مشخصات

تصاویر

قسمت‌های دیگر

پایگاه قرآن