فهرست
قله های تلاوت

قله های تلاوت

  • 10 دقیقه مدت
  • 93 دریافت شده
قسمت: 8
نام سریالی: قله های تلاوت
معرفی برجسته ترین تلاوت های قاریان جهان، این برنامه به معرفی فرازهایی از تلاوت های زیبا و برجسته استاد دکتر احمد احمد نعینع می پردازد.
در اولین تلاوت از استاد دکتر احمد احمد نعینع، تلاوتی تاریخی شامل آیات 40 تا 58 سوره مبارکه مریم و سور مبارکه ضحی و شرح را خواهیم شنید که ایشان در تاریخ یکم اردیبشهت ماه سال 79 در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی در تهران و در جریان برگزاری هفدهمین دوره مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن کریم اجرا نمودند. اواسط این تلاوت در حالی که 23 دقیقه گذشته بود، ایشان از استاد دکتر حاج عباس سلیمی پرسیدند که چقدر زمان دارم؟ استاد سلیمی در حالی که از قرائت استاد نعینع به وجد آمده بودند، گفتند: حتی صباح! (یعنی تا صبح) در همان حال جمعیت حاضر در آن محفل نیز که حسابی به شور و وجد آمده بودند همصدا زمزمه می کردند: حتی صباح حتی صباح و استاد نعینع هم با شور و هیجانی دوچندان به تلاوت خود ادامه دادند.

استاد نعینع در سیزدهم دی ماه سال 76 در مسجد امام رضا (ع) بیروت لبنان که محفلی پر از جمعیت بود، سور مبارکه ضحی و شرح که جزو سوره های مورد علاقه شان بوده و تخصص خاصی در قرائت آنها را داشتند، انسان، حمد و دو آیه اول سوره مبارکه بقره را به زیبایی هرچه تمامتر اجرا نمودند که در این بخش فرازی از سوره مبارکه انسان را می‌شنویم.

تلاوت بی نظیر بعدی شامل سور مبارکه غافر، ضحی، شرح و کوثر است که استاد نعینع در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی بسیار زیبا و دلنشین قرائت نمودند و می توان گفت زیباترین و قویترین تلاوت ایشان محسوب می شود که اگر فیلم های مربوط به این محفل قرآنی را مشاهده نمایید خواهید دید که استاد از هرآنچه در توان داشتند بهره بردند تا تلاوتی زیبا را اجرا نمایند. مخصوصا در هنگام قرائت آیه شریفه (لمن الملک الیوم) (برای کیست فرمانروایی روز قیامت)، که در حین اجرای آن، استاد سلیمی با تضرع خاصی عنوان می کنند لله لله لله الواحد القهار .

در بخشی دیگر، تلاوتی بینظیر از استاد نعینع خواهیم شنید که شامل سور مبارکه توبه و علق بوده و ایشان در سال های جوانی خود در مسجد امام حسین (ع) قاهره مصر اجرا نمودند که فرازی بسیار زیبا و دلنشین آن را در این قسمت می شنویم.

قطعات صوتی

  • عنوان
    زمان
  • 10:41

مشخصات

سایر مشخصات

تصاویر

قسمت‌های دیگر

پایگاه قرآن