فهرست
قله های تلاوت

قله های تلاوت

  • 10 دقیقه مدت
  • 56 دریافت شده
قسمت: 56
نام سریالی: قله های تلاوت
معرفی برجسته ترین تلاوت های قاریان جهان، این برنامه به معرفی فرازهایی از تلاوت های زیبا و برجسته استاد شحات محمد انور می پردازد.
استاد شیخ شحات محمد انور از اساتید بزرگ جهان قرائت قرآن کریم است که اولین قله تلاوت ایشان مربوط به آیات 53 تا 75 سوره مبارکه یوسف (ع) به مدت 24 دقیقه است که در دهه هفتاد میلادی در مسجد امام حسین (ع) قاهره مصر به زیبایی اجرا نمودند.
استاد شحات محمد انور در یکم بهمن ماه سال 1369 هجری شمسی به کشورمان سفر کردند که به همین بهانه محافلی به یادماندنی با حضور ایشان و استاد بسیونی در حسینیه ارشاد برپا شد و در طول شب های اجرای ایشان مملو از جمعیت بود که حتی تا خارج از فضای حسینیه و در خیابان شریعتی نیز مردم ایستاده بودند تا تلاوت های زیبایشان را بشنوند. استاد شحات در این محفل آیات یکم تا 52 سوره مبارکه طه را به مدت 37 دقیقه بسیار زیبا و شنیدنی قرائت نمودند که اجرای آیه مبارکه "قال ربنا اننا نخاف...." در مقام هداوند، حال و هوای خاصی به جلسه داد و تا مدت ها زمزمه دوستداران قرآنی کشور بود.
قله تلاوت بعدی استاد شحات محمد انورکه در مسجد ابراهیم دوسوقی شهر دوسوق مصر اجرا نمودند، مربوط به آیات 13 تا آخر سوره مبارکه حجرات و 8 آیه اول سوره مبارکه قاف به مدت 26 دقیقه می باشد که این تلاوت را هرچه گوش دهیم خسته نمی شویم، چرا که تاریخ مصرف ندارد.
استاد شحات در سال 1986 میلادی در مراسم ختم مادر استاد محمد احمد شبیب آیات 81 تا آخر سوره مبارکه زخرف و 22 تا 26 سوره مبارکه مطففین را به مدت 18 دقیقه بسیار دلنشین و زیبا تلاوت نمودند که فرازی زیبا از سوره مبارکه مطففین را در این بخش می شنویم.
تلاوت های زیبای مرحوم استاد شحات به قدری زیاد است که فرصت معرفی همه آنها نیست. اما یکی دیگر از شاهکارتلاوت های ایشان، آیات یکم تا 17 سوره مبارکه غافر به مدت 27 دقیقه است که در در دهه 80 میلادی در محفلی قرآنی واقع در زادگاهش شهر کفرالوزیر اجرا نموده است.

قطعات صوتی

  • عنوان
    زمان
  • 10:36

مشخصات

سایر مشخصات

تصاویر

قسمت‌های دیگر

پایگاه قرآن