فهرست
قله های تلاوت

قله های تلاوت

  • 10 دقیقه مدت
  • 9 دریافت شده
قسمت: 2
نام سریالی:
معرفی برجسته ترین تلاوت های قاریان جهان، این برنامه به معرفی فرازهایی از تلاوت های زیبا و برجسته استاد محمد اللیثی می پردازد.
اولین تلاوت این استاد برجسته که خواهید شنید مربوط به اجرای ایشان در کنار مقام رأس الحسین (ع) واقع در مسجد امام حسین (ع) است. این تلاوت معنوی قبل از اذان صبح توسط ایشان اجرا شده و شامل آیات 7 تا 17 سوره مبارکه غافر و سوره مبارکه قدر به مدت 27 دقیقه می باشد که به زیبایی هرچه تمام تر اجرا نمودند.

در بخشی دیگر تلاوتی از استاد محمد اللیثی می شنوید که طی سفری که ایشان در 13 بهمن ماه سال 87 به ایران داشتند، در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، به همراه استاد نعینع فرازهایی از سوره های مبارکه نبأ، نازعات و انفطار را قرائت نمودند که جزو اجراهای برجسته شان محسوب می شود.

یکی دیگر از قله‌های تلاوت این قاری برجسته قرآن کریم، تلاوت آیات 12 تا 36 سوره مبارکه مریم است که مدت زمان آن 39 دقیقه می باشد. این تلاوت نیز یکی از شاهکارهای تلاوت استاد محمد اللیثی محسوب می شود که ایشان در استان شرقیه مصر اجرا نمودند. نکته قابل توجه آن نیز تقلید ماهرانه ایشان از مرحوم استاد سعید عبدالصمد الزناتی است.

برجسته ترین تلاوت استاد محمد اللیثی نیز که تلاوت بی بدیل و جاودانه آیات 189 تا 195 سوره مبارکه آل عمران متأثر از فضای ذکر مصیبت سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است،

این تلاوت در دانشگاه علوم و فنون فارابی تهران اجرا شده. که معنویت بسیار زیادی در آن موج می زند. نکته جالب توجه در خصوص این اجرا نیز آن است که خود استاد محمد اللیثی نیز از آن به عنوان برجسته ترین تلاوت خود یاد می‌کنند. استاد تا چند روز پس از این اجرا تحت تأثیر آن بوده و خیلی منقلب شدند و دائما روی پای خود زده و می گفتند امانک یا حسین (ع).

در آخرین بخش نیز تلاوت آیات 33 تا آخر سوره مبارکه لقمان و 9 آیه اول سوره مبارکه سجده را با صدای استاد محمد اللیثی خواهیم شنید که از روی یک فیلم پیاده شده و اولین تلاوت تصویری ایشان است که به ایران آمده است. این تلاوت که شامل چندین فراز ابداعی طولانی ویژه خود استاد است، در یکی از مساجد قاهره اجرا شده و مدت کامل آن 39 دقیقه است.

قطعات صوتی

  • عنوان
    زمان
  • 10:37

مشخصات

سایر مشخصات

تصاویر

قسمت‌های دیگر

پایگاه قرآن