فهرست
الحاد نوین، باتلاق رتگین

الحاد نوین، باتلاق رتگین

  • 7 قطعه
  • 304':11" مدت زمان
  • 319 دریافت شده
نویسنده:
راوی: راحله قاسمی جو
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
در این جلد از کتاب مقالاتی در رد الحاد مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین "جوانان و گرایش به بی خدایی" واکاوی شده است. در بخش دیگر کتاب به مقوله "سطحی نگری و ظاهربینی" و "مغلطه به مرجعیت"، "غرور علمی" و مطالبی از این دست آمده است.

در عصر حاضر و گسترش فضای مجازی و فراخنای باالقوّه‌‌ روابط بشری، ‌به ابزاری برای قد علم کردن دگراندیشان و جلا بخشیدن به اغوایشان، کمک بسیار کرده است که ما هم برای تولید «آنتی» آن باید غافل نمانیم.
این مسأله‌ به‌حدّی‌ شایع شده که می‌شود با اعتماد گفت کسی وجود ندارد که در فضای مجازی «فعّال‌» باشد و اشکالات فراوان وارد شده بر اسلام مبارک را ندیده باشد؛ شبهاتی که قرن‌هاست از جانب مخالفان مطرح و در هر عصری، با رنگ و لعابی تازه به مردم معرفی می‌گردند. در واقع این شبهات با زمانه، آپدیت می‌شود و رنگ روز به خود می‌گیرد.
بی‌شک سابقه‌ی‌ ایجاد شک و گمان در قلب و اندیشه‌ی انسان‌ها‌، به هزار شکل و جزو مهمترین راه‌های نفوذ آنان بوده است و به سالیانی دراز باز می‌گردد. بر کسی پوشیده نیست که مهمترین تغییر‌ها و خیزش‌ها با شک کردن‌های بسیار ساده به جریان افتاده‌اند.
شک در کل؛ امر بسیار مبارکیست؛ زیرا از شک، می‌شود به ایمان رسید. اما باید این نکته را به خاطر سپرد که آن هم راه و روش خود را دارد؛ متأسّفانه‌ خیلی از افراد جامعه نمی‌دانند که «شک» باید به «تحقیق» منتج شود، نه «تغییر»! اگر تغییری هم صورت می‌پذیرد، باید بعد از تحقیق و برّرسی‌ منصفانه حاصل آید.
کتاب «الحاد نوین، باتلاق رنگین» با درک عمق این دغدغه، موضوع را پوشش داد و نویسنده پس از چند سال تحقیق و تفحّص‌، صدها اشکال وارد شده بر اسلام مبارک را پاسخ گفته است.
به زبان ساده‌تر، این کتاب نقش «تحقیق، پس از شک و گمان» را ایفا می‌نماید و معتقد است هر تغییری باید بعد از تحقیق منصفانه صورت پذیرد.
چه بسیارند جوانانی که با اندیشه‌ی پاک، زیبایی پایبندی به اعتقادات و اصول رهایی بخش اسلام را فقط به‌دلیل عدم آشنایی و تحقیق اصولی و منصفانه کنار گذاشته و در دام تشکیک گرفتار شده و از همان روزهای نخستین بروز شک و ابهام، آن را در قلبشان جای داده‌اند.
نویسنده‌ی کتاب می‌گوید: «من خودم سال‌ها دانشجو بوده‌ام و نیاز فکری جوانان تحصیل‌کرده را به خوبی درک می‌نمایم؛ لذا با همان سبک و سیاق دانشجویی با زبانی بسیار ساده و شیوا موضوعات را بررسی نموده‌ام.»
این کتاب مشتمل بر سه فصل می‌باشد که در سال ١٣٩٦ برای اولین بار توسط نشر « احسان » به زیور طبع آراسته و هم‌اکنون‌ در دسترس همگان قرار گرفته است.

فصل‌های کتاب:

1. مقالات رد الحادی

2. پاسخ به شبهات رایج

از ایرانصدا بشنوید

در عصر حاضر و گسترش فضای مجازی و فراخنای باالقوّه‌‌ روابط بشری، ‌به ابزاری برای قد علم کردن دگراندیشان و جلا بخشیدن به اغوایشان، کمک بسیار کرده است این کتاب پاسخ تمام سوالات را می دهد

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

2

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و بررسی نقد و نظر

    تا کنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین گوینده

پایگاه قرآن