فهرست
قله های تلاوت

قله های تلاوت

  • 9 دقیقه مدت
  • 89 دریافت شده
قسمت: 32
نام سریالی: قله های تلاوت
معرفی برجسته ترین تلاوت های قاریان جهان، این برنامه به معرفی فرازهایی از تلاوت های زیبا و برجسته استاد محمد اللیثی می پردازد.
استاد شیخ محمد محمد اللیثی ازجمله قاریان ممتاز و بزرگ جهان قرائت قرآن کریم است که یکی از تلاوت های ماندگار ایشان مربوط به آیات یکم تا 18 سوره مبارکه حج است که در سال 1994 میلادی در مسجد امام حسین (ع) قاهره مصر به شیوه استاد یوسف کامل بهتیمی و تحت تأثیر تلاوت های ایشان، به زیبایی اجرا نمود، گویی استاد کامل بهتیمی زنده شده و قرآن تلاوت می نماید.
استاد اللیثی در سال 1378 شمسی به ایران سفر کرد و یکی از تلاوت های تاریخی خود که شامل آیات 18 تا آخر سوره مبارکه حشر و سور مبارکه قریش، ماعون و کوثر بود را در مسجد جامع نارمک به مدت 27 دقیقه به زیبایی هرچه تمامتر قرائت نمود.
یکی دیگر از تلاوت های جذاب این استاد برجسته مربوط به آیات 75 تا آخر سوره مبارکه واقعه، 6 آیه اول سوره مبارکه حدید، سوره مبارکه انفطار و آیات 27 تا آخر سوره مبارکه فجر است که در فاقوس شرقیه مصر قرائت نمود و در این بخش دو فراز زیبا از آن را می شنویم.
ابداع، خلاقیت، الحان متفاوت، اصالت در عین به روزی و خشوع از ویژگی های بارز تلاوت های استاد اللیثی است که نقطه اتصال قراء قدیم و جدید مصر است. یعنی هم به سبک و سیاق قدیم تسلط داشته و هم شیوه های امروزی را می داند. یکی از تلاوت های برجسته ایشان آیات 85 تا آخر سوره مبارکه حجر و 9 آیه اول سوره مبارکه نحل است که در سال 1987 میلادی در مصر اجرا نمود.

قطعات صوتی

مشخصات

سایر مشخصات

تصاویر

قسمت‌های دیگر

پایگاه قرآن