فهرست
قله های تلاوت

قله های تلاوت

  • 10 دقیقه مدت
  • 63 دریافت شده
قسمت: 49
نام سریالی: قله های تلاوت
معرفی برجسته ترین تلاوت های قاریان جهان، این برنامه به معرفی فرازهایی از تلاوت های زیبا و برجسته استاد محمد اللیثی می پردازد.
استاد شیخ محمد محمد اللیثی ازجمله قاریان دوست داشتنی جهان قرائت قرآن کریم است که تلاوت های گرم و محفلی او هیچگاه از یاد دوستداران تلاوت پاک نمی شود. اولین قله تلاوت ایشان مربوط به سور مبارکه لیل، ضحی، شرح، تین، علق، حمد و دو آیه اول سوره مبارکه بقره است که در سال 1996 میلادی در شهر کفرحموده استان شرقیه مصر بسیار زیبا و شنیدنی تلاوت نمود.
اصالت، خشوع و جذابیتهای فراوان دیگر، از ویژگی های تلاوت های استاد اللیثی است. اما ایشان یک ویژگی دارد که نسبت به سایرین او را ممتاز نموده است و آن برخورداری از نفس های طولانی هنگام تلاوت است که نزدیک به یک دقیقه بی وقفه تلاوت می نماید. این در حالی است که مستعمان و مخاطبان او آماده هستند تا ببینند در پایان این نفس طولانی از وی چه لحن جدید یا غفله یا پایانه ای می شنوند.
استاد اللیثی دو بار به ایران سفر کرد و با سفر به شهرهای مختلف کشورمان، تلاوت های ماندگاری از خود به یادگار گذاشت. ایشان در 18 بهمن ماه سال 1378 شمسی به همراه استاد نعینع به شهر ارومیه استان آذربایجان غربی سفر کرد و یکی از تلاوت های تاریخی خود که شامل سور مبارکه قیامه، طارق و اعلی بود، به مدت 35 دقیقه به زیبایی هرچه تمامتر قرائت نمود.
استاد اللیثی جزو معدود قاریانی است که می تواند از اساتید بزرگ جهان قرائت قرآن کریم همچون عبدالباسط، طوخی، طبلاوی، محمد رفعت، زناتی، بهتیمی، سعید مسلم و ... به زیبایی تقلید نموده و حتی گاهی زیباتر از آنها تلاوت نماید.
ایشان در سال 1986 میلادی به استان شرقیه مصرشهر فاقوس سفر کرد و در آنجا سوره مبارکه مریم آیات 93 تا آخر و آیات یکم تا 47 سوره مبارکه طه را به مدت 41 دقیقه در قالب تلاوتی طوفانی اجرا نمود که همه فرازهای آن زیباست. استاد در این تلاوت تحت تأثیر تلاوت های استاد سعید زناتی بوده که یکی از قله‌های بزرگ تلاوت در جهان می باشند.

قطعات صوتی

  • عنوان
    زمان
  • 10:18

مشخصات

سایر مشخصات

تصاویر

قسمت‌های دیگر

پایگاه قرآن